Powiat Radziejowski

Data

11.03.2021

Imieniny

Benedykta, Edwina, Konstantego

Wyszukiwarka

Opcje wyszukiwania     

Odnośniki

Banery

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zobacz mapę powiatu
Związek Powiatów Polskich
Aplikacja Poznajcie Kujawy
Wspieraj lokalnie - program do rozliczeń PIT
Lokalna Grupa Działania
ŚDS
ZAZ

Treść

» Europa dla obywateli

 • -
 • autor: Alicja Górczyńska, data: 2020-01-28

» Zaproszenie na II Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Radziejowskiego

AwHC2Lzt6e2oAAAAAElFTkSuQmCC   fYG3sKGZ4eAAAAABJRU5ErkJggg==       wGs7PADh7gohgAAAABJRU5ErkJggg==

                                               PATRON HONOROWY

 

 

W dniu 22 października 2019 roku odbędzie się II FORUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH POWIATU RADZIEJOWSKIEGO, którego głównym celem obok wymiany doświadczeń będzie konsolidacja środowiska oraz poszukiwania różnych form działania.

Do udziału w II Forum  zapraszamy reprezentacje (do 3 osób) wszystkich organizacji pozarządowych i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (1-3 osoby) działających w powiecie radziejowskim.

Zgłoszenie woli udziału Reprezentacji NGO i jednostki samorządu terytorialnego (Zgłoszenie uczestnictwa w załączeniu) w terminie do 16 października 2019.

 Informujemy uprzejmie, że koszt uczestnictwa 1 osoby w Forum wynosi 10 zł, które stanowić będzie rodzaj zobowiązania udziału w spotkaniu.

» Projekt dla dorosłych, ostatni z cyklu „Europa dla obywateli”

Okres 15-19.09.2019 to czas dyskusji, czas poznawania, czas integracji osób dorosłych w różnym  wieku. Projekt dotyczył tematów:

 1. Przyszłości Europy - początek czy rozpad?
 2. Brexid jako okazja do zreformowania UE
 3. Wspólne dziedzictwo kulturowe - charakterystyczne dla tożsamości europejskiej.
 4. 15 rocznica rozszerzenia UE (Wejście Polski do UE)

Uczestniczyło 77 osób z 6 krajów europejskich. Głównym organizatorem był Partnerschaft Wesendorf Niemcy, partnerami organizacje z miast partnerskich z Czech, Francji, Litwy, Niemiec, Polski i Węgier. Z Polski była 7 osobowa grupa, członków Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Radziejowskiego.

Obecny projekt przebiegał na Węgrzech. Mieszkaliśmy w hotelu 4-gwiazdkowym Azur  nad samym Balatonem w mieście Siofok. Poznawaliśmy węgierską historię, kulturę i gospodarkę.

W poniedziałek, 16 wrzesnia byliśmy w uniwersyteckim mieście Veszprem gdzie poznaliśmy europejską historię starego miasta i zamku oraz Pałac Arcybiskupi (Miejsce Światowego Dziedzictwa). Odbyliśmy rejs statkiem po Balatonie i poznaliśmy metody uprawy winorośli na Węgrzech oczywiście z degustacją win. Wieczorem grupa litewska pokazała film o poglądach Litwinów na przyszłość Europy po czym była dyskusja na ten temat.

Następny dzień to wizyta w Budapeszcie. Zaczęlismy od poznania Parlamentu. Potem Dzielnica Zamkowa z Basztą Rybacką i kościołem Św. Mateusza. Wieczorem w hotelu podsumowanie dnia.  W środę jechaliśmy do Esztergom(Ostrzyhom)  gdzie zwiedziliśmy Dom Esztergom, Światowe Dziedzictwo (od Celtów do  obecnych czasów Europejskich) Byliśmy w Wyszehradzie, oglądaliśmy Zakole Dunaju po stronie węgierskiej i słowackiej, następnie zajrzeliśmy do Szentendre nazywanym najpiękniejszym małym miastem Węgier z XVIII wiecznymi kamieniczkami, z wieloma galeriami i wystawami, mekki artystów. Wieczór był z polską prezentacją, a właściwie filmem przygotowanym przez młodzież, dotyczącym poglądów Polaków na przyszłość Europy, Brexidu           i wejścia Polski do UE. Myślę, że projekt spełnił swoje zadanie. Pogoda nam dopisała.

Dziękuję bardzo O. Mariuszowi Bykowskiemu za ponownie wykonaną ciężką pracę tłumacza.

Dziękujemy Partnerschaft Wesendorf, szczególnie Christiane Dittmann-Martin za przygotowanie  i przeprowadzenie wspaniałego Projektu. Dziękuję uczestnikom za miłe towarzystwo, a kierowcom, p.p. Januszowi i Włodzimierzowi  z NKA Kruszwica za bezpieczną podróż.                                                                                                                                                                                                                                            

 • autor: Alicja Górczyńska, data: 2019-09-24
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: Alicja Górczyńska, data: 2019-09-24

» Szkolenie - PRAWNE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA NGO – cz. I

 

 

                                                                                     

29 SIERPIEŃ 2019 R.

 

PRAWNE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA NGO – cz. I:

Podstawy prawne działalności organizacji pozarządowych w sferze ekonomii społecznej

 

„Każdy w swoim życiu staje przed określonymi trudnościami, potrzebami, oczekiwaniami. Tylko jedni radzą sobie z tym lepiej, inni gorzej. Ci pierwsi zazwyczaj posiadają umiejętności, które pozwalają im pokonywać bariery i problemy dnia codziennego. Warto więc zdobywać nowe umiejętności, bowiem tylko w ten sposób uczymy się „na przyszłość’ radzić sobie z problemami, których jeszcze nie znamy”. 

 

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z organizatorem - Stowarzyszeniem CHWYTAJ DZIEŃ zaprasza przedstawicieli NGO z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego
na kolejne bezpłatne szkolenia i konsultacje w ramach projektu „WIEMY BO CHCEMY - cykl spotkań szkoleniowo-doradczych dla organizacji pozarządowych z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego”.

29 sierpnia 2019 roku rozpoczynamy kolejny panel szkoleniowy pn.: PRAWNE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA NGO – cz. I: Podstawy prawne działalności organizacji pozarządowych w sferze ekonomii społecznej”. Tym razem spotykamy się we Włocławku, w Urzędzie Miasta, przy ulicy Zielony Rynek 11/13, w sali nr 5 (na parterze). Szkolenie trwać będzie od godziny 10.00 – 15.00 i obejmować będzie część wykładową, po której każdy uczestnik szkolenia będzie mógł skorzystać z konsultacji i doradztwa prowadzonego przez radcę prawnego – Monikę Czarnowską.

Celem panelu szkoleniowego „PRAWNE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA NGO”  jest przedstawienie zmian, jakie w ostatnim czasie zaszły w przepisach regulujących zasady działalności NGO  w sferze ekonomii społecznej.  

W trakcie szkolenia uczestnicy uzyskają teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu m.in.:  jak założyć organizację pozarządową, jak przeprowadzić proces rejestracji lub przekształcenia organizacji, jak zatrudniać członków organizacji, co należy do kompetencji zarządu i organu nadzoru, jakie są nowe obowiązki organizacji pozarządowych, jakie zaszły zmiany w pozyskiwaniu środków na działalność, jakie przepisy prawa obowiązują organizacje pozarządowe – i wiele, wiele innych ważnych regulacji prawnych.

Uczestnicy szkoleń zaopatrzeni zostaną w materiały szkoleniowe, w których znajdą z pewnością – wiele przydatnych dla nich informacji i wzorów.

Szkolenie i konsultacje prowadzić będzie radca prawny – Monika Czarnowska.

Miejsce szkolenia: sala nr 5 Urzędu Miasta Włocławek, przy ulicy Zielony Rynek 11/13 – godz. 10.00 – 15.00 – czwartek, 29 sierpnia.

 

Adresaci szkolenia: członkowie i przedstawiciele organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, lokalni aktywiści, przedstawiciele JST – z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Organizacje, które wezmą udział w minimum trzech szkoleniach w ramach różnych paneli cyklu szkoleniowego „WIEMY BO CHEMY”, otrzymają zestaw poradników z cyklu „ABC trzeciego sektora”.

Panel szkoleniowy „PRAWNE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA NGO” realizowany jest w ramach zadania publicznego „WIEMY BO CHCEMY – cykl spotkań szkoleniowo-doradczych dla organizacji pozarządowych z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego”, na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Zadanie obejmuje cykl szkoleń, konsultacji i poradnictwa dla środowiska NGO z obszaru naszego województwa.

 

Osoby chcące skorzystać ze szkolenia i konsultacji prosimy o wypełnienie i przesłanie zgłoszenia drogą elektroniczną na adres: chwytajdzien@protonmail.com, do dnia 28 sierpnia 2019 roku.

 

Projekt finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Kontakt: tel.: 693 518 219, e-mail: chwytajdzien@protonmail.com

 

 

 

 

 • autor: Barbara Roskosz-Pietrzak, sekretarz Zarządu Stowarzyszenie CHWYTAJ DZIEŃ, data: 2019-08-19

» Informacja o szkoleniu w zakresie wypełniania ofert za pomocą NOWEGO GENERATORA OFERT

 

Pragnę poinformować wszystkie Organizacje Pozarządowe powiatu radziejowskiego, że szkolenie
w zakresie wypełniania ofert za pomocą NOWEGO GENERATORA OFERT odbędzie się 20.11.2018 (wtorek) w godz. 16:30-18:30 w Urzędzie Marszałkowskim, Pl. Teatralny 2 (Patio I piętro).

Na szkolenie należy się zapisać – zgłoszenia kierować drogą mailową, na adres:
ngo@kujawsko-pomorskie.pl   lub telefonicznie do pracowników Biura Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Kolejny termin szkolenia będzie najprawdopodobniej w pierwszym tygodniu grudnia, we Włocławku. Informacje szczegółowe będą zamieszczone na stronie internetowej:  ngo.kujawsko-pomorskie.pl

                                                                                                                Ewa Klimaszewska-Antos

 • autor: Ewa Klimaszewska-Antos, data: 2018-11-16

» Zaufanie to współpraca – nasze partnerstwo jest tego najlepszym przykładem

Partnerstwo jest  jedną z podstawowych zasad Unii Europejskiej. Pojecie to jest bardzo szerokie i obejmuje wiele jego rodzajów i form. Jedną z nich jest partnerstwo pomiędzy miastami w różnych krajach.

Od piętnastu lat powiat radziejowski ma podpisany Akt Partnerstwa z niemiecką gminą Wahrenholz, a od 10 lat Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Radziejowskiego współpracuje z Partnerstwem w nadgminie Wesendorf i wraz z czterema  krajami: Francją, Litwą, Węgrami i Niemcami uczestniczy  w projektach europejskich dotyczących budowania wspólnej Europy.  W tym roku na zaproszenie Partnerstwa nadgminy Wesendorf w Dolnej Saksonii , w dniach od 28 kwietnia do 2 maja, 27 osobowa grupa mieszkańców powiatu radziejowskiego wzięła udział w projekcie pt. „Debata na temat przyszłości Europy”.  I właśnie o wspólnej  Europie, jej szansach i zagrożeniach, mocnych i słabych stronach dyskutowaliśmy w trakcie „Śniadania obywatelskiego” 1 maja w miejscowości Wahrenholz.

Wśród zaproszonych gości byli parlamentarzyści niemieccy, którzy w swych wystąpieniach przybliżyli zebranym działania Unii Europejskiej na rzecz partnerstwa. „Europa nie przychodzi z nieba, trzeba ją wspólnie budować” – stwierdził Bernd Lange,  przewodniczący Komisji Handlu Międzynarodowego UE. Przyrównał Europę do statku,  który płynie często na burzliwym morzu, ma problemy z silnikiem, różne ekipy nim sterują. I choć niektórzy chcą ten statek opuścić, my musimy wzmocnić wspólne działania, wypracować nowe zasady, jasne i solidarne reguły. „Na wzmocnionym i odnowionym statku obierzemy nowy kurs na kolejne lata.” -  podkreślił prelegent.

Kolejni mówcy na podstawie własnych doświadczeń, a także wiedzy nabytej w trakcie działalności w jednostkach samorządowych omawiali zagadnienie partnerstwa i jego rolę w budowaniu bezpiecznej i silnej Europy. „Bez nas nie ma nic. Współpraca z innymi narodami,  ich kulturami i wymiana partnerska  - to szansa na zbudowanie wspólnej Europy.” – podsumował swą wypowiedź Tobias Heilmann, poseł do Landtagu w Hanowerze.

Bardzo uroczystym momentem „Śniadania obywatelskiego” było wręczenie przedstawicielom państw partnerskich, realizującym projekty unijne, medali i dyplomów za aktywność na rzecz przyjaźni i współpracy. 

Czas przeznaczony na spotkanie przyjaciół z kręgu partnerskiego, to czas  rozmów, wymiany doświadczeń, ale także okazja do zwiedzania ciekawych miejsc w kraju organizatora projektu. Dwa dni spędziliśmy na wycieczkach. Odwiedziliśmy zabytek architektury romańskiej klasztor i kościół Jerichow w Saksonii – Anhalt,  miasto powiatowe położone niedaleko Łaby – Stendal oraz Halberstadt, siedzibę powiatu Harz. Historia miasta sięga już ok. 800 roku, co potwierdziły badania archeologiczne. Zespół zabytkowy w obrębie placu Katedralnego (Domplatz) urzekł nas bogactwem zbiorów, które są świadectwem minionych epok.

Kolejne spotkanie z naszymi partnerami minęło w przyjacielskiej i  motywującej do dalszej pracy atmosferze.

 

 • autor: Wanda Wiatrowska, data: 2018-05-17

» Informacja z posiedzenia Sejmiku NGO

13 marca odbyło się w Toruniu posiedzenie Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, na którym wybrano nową przewodniczącą Sejmiku NGO. Została nią  Joanna Pisarska Bitowt z Bydgoszczy. Dyskutowano nad ideą i kształtem Sejmiku, nad współpracą z Radą Działalności Pożytku Publicznego, nad sposobem współdziałania z organizacjami pozarządowymi w swoich środowiskach.  Prośba do organizacji działających w naszym powiecie żeby problemy z jakimi spotykają się w swojej działalności przekazywać na  e-maila: alicjagora@gmail.com  telefon:  601456861 lub składać na piśmie w Promocji Powiatu ul. Kościuszki 17.

 • autor: Alicja Górczyńska, data: 2018-03-16

» FaniPay – pierwszy w Polsce serwis płatności online dla NGO

Fundacja FaniMani wprowadza nową usługę FaniPay – pierwszy w Polsce serwis płatności dedykowany trzeciemu sektorowi. Dzięki temu rozwiązaniu każda zarejestrowana w KRS fundacja czy stowarzyszenie będzie mogła zbierać darowizny online w niezwykle łatwy sposób, bez wypełniania zbędnych formalności.

 

FaniPay – nowość od FaniMani

Fundacja FaniMani, założyciel FaniMani.pl pierwszego w Polsce serwisu, który umożliwia wspieranie NGO przy okazji robienia zakupów online, wprowadza na rynek nowe rozwiązanie – FaniPay. Jest to usługa bezpiecznych płatności online ukierunkowana na potrzeby polskich organizacji społecznych. Dzięki niej fundacje i stowarzyszenia będą mogły bardziej efektywnie szukać wsparcia dla działalności przez własne strony internetowe. Nieskomplikowana forma i bardzo uproszczone procedury rejestracji sprawiają, że FaniPay jest znacznie łatwiej dostępny i przyjazny użytkownikom.

 

Kto może korzystać z usługi?

Z FaniPay mogą korzystać wszystkie zarejestrowane w KRS fundacje i stowarzyszenia. Zaletą użytkowania serwisu jest brak zbędnych formalności i konieczności podpisywania umowy między NGO a instytucją płatniczą. Wystarczy, że dana organizacja, która chce zbierać darowizny zarejestruje się na FaniMani.pl oraz zaakceptuje regulamin usług płatniczych świadczonych przez Blue Media.

 

Zalety serwisu

FaniPay to nie tylko sam serwis płatności online, ale również dedykowane organizacjom narzędzia ułatwiające proces zbierania darowizn przez swoje strony www. Jednym z nich jest widget zaprojektowany na podstawie badań zachowania użytkowników witryn internetowych. Jego zadaniem jest nie tylko przypominanie o możliwości dokonania darowizny, ale również, w bardzo prosty sposób, umożliwia on jej realizację. Gotowy moduł płatności można uruchomić na stronie organizacji dosłownie w ciągu kilku minut.

 

Niezwykle istotną funkcjonalnością FaniPay jest automatyczny system codziennych rozliczeń - wypłat na konto zarejestrowanej fundacji bądź stowarzyszenia. Dzięki niemu czas oczekiwania na ich zaksięgowanie skraca się do zaledwie 1 dnia roboczego.

 

Kolejną zaletą korzystania z zaproponowanego przez FaniMani rozwiązania jest obniżenie prowizji od otrzymywanej wpłaty. Przez pierwsze trzy miesiące użytkowania wynosi ona zaledwie 1% wartości darowizny, a potem tylko 1,49%.

 

Ponadto każda, korzystająca z FaniPay organizacja otrzymywać będzie raport, w którym zawarte będą informacje o zrealizowanych w ciągu danego dnia transakcjach, liczbach przelewów, ich wartości oraz pobranej prowizji. Szczegóły dotyczące oferty można znaleźć również na stronie internetowej FaniPay.pl

 

Bezpieczeństwo zapewnione przez Blue Media

Operatorem usługi jest Krajowa Instytucja Płatnicza Blue Media, dostawca nowych technologii dla banków oraz spółka doświadczona w obsłudze transakcji elektronicznych, w tym również wpłat darowizn. Do jej zadań należeć będzie również bieżąca kontrola wiarygodności organizacji – chcących korzystać z FaniPay, poprzez monitoring formularzy rejestracji, weryfikację nr. kont bankowych, KRS etc. Ponadto firma będzie odpowiedzialna za prawidłowy przebieg i obsługę wpływów środków na konta zarejestrowanych fundacji i stowarzyszeń.

 

Jak działa serwis FaniMani.pl?

Dzięki FaniMani.pl organizacje społeczne stale pozyskują dodatkowe fundusze na swoje działania. Każdy kto robi zakupy przez internet może, korzystając z portalu, wesprzeć wybrany przez siebie cel społeczny, nie wydając ani złotówki więcej ponad to, co i tak zapłaciłby za wybraną przez siebie rzecz. Wystarczy wejść do wybranego sklepu, w którym zamierzamy dokonać zakupu (lista 800 partnerskich sklepów), przez serwis FaniMani.pl, wskazać cel (lista wszystkich organizacji), który chcemy wesprzeć i kupujemy. Od każdej takiej transakcji wybrana organizacja społeczna otrzymuje darowiznę w wysokości kilku procent wartości naszych zakupów. Wszystkie wygenerowane przez siebie datki można monitorować i sprawdzać ich aktualny status w zakładce „historia wsparcia”, widocznej po zalogowaniu się na konto.

 

Obecnie serwis współpracuje z ponad 2600 podmiotami tj. z fundacjami, stowarzyszeniami, szkołami, harcerzami i innymi podmiotami działającymi w trzecim sektorze. FaniMani.pl jest łącznikiem między organizacjami społecznymi, darczyńcami oraz przedsiębiorcami.

           

 

Zobacz jak działa FaniMani.pl: www.youtube.com/watch?v=RsPX6SRwKnQ

Więcej informacji: FaniMani.pl: www.fanimani.pl

FaniMani.pl na Facebooku: https://www.facebook.com/faniManifaniMani/

 

» Program współpracy samorządu województwa kujawsko-pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2017

Zarząd Województwa przyjął projekt "Programu współpracy samorządu województwa kujawsko-pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2017"

Projekt rocznego programu przygotowany został przez  Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi we współpracy z departamentami Urzędu Marszałkowskiego realizującymi zadania w zakresie pożytku publicznego.

W międzyczasie przedstawiciele Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, wraz z pracownikami samorządu województwa, zajmującymi się realizacją zadań w oparciu o ustawę o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, wspólnie pochylili się nad problemami i potrzebami obu sektorów, aby wypracować jak najlepsze rozwiązania dotyczące współpracy międzysektorowej. Spotkanie, o którym mowa wyżej odbyło się we wrześniu br. - Obecnie trwa przygotowanie podsumowania a powstały materiał będzie stanowił głos w konsultacjach programu na 2017 rok.

Proces konsultacji potrwa do 29 września br. Zapraszamy do udziału

Po zakończeniu konsultacji dokument trafi pod obrady Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Projekt programu wraz z formularzem konsultacyjnym i uchwałą Zarządu Województwa w tej sprawie znajdują się w załącznikach.

 

» Uwaga – Organizacje Pozarządowe z terenu powiatu radziejowskiego

Uwaga – Organizacje Pozarządowe z terenu powiatu radziejowskiego

W związku z realizacją Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, podjęło przygotowania do ogłoszenia konkursu FIO 2017.

W związku z powyższym  Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki wspólnie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej organizuje spotkanie z ekspertami  w dniu 16 września br. o godzinie 10.00 w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 3 (siedziba Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego ) w sali konferencyjnej.

Zgłoszenia chętnych do udziału w spotkaniu należy wysyłać do dnia 5 września 2016 r. do godziny 12.00na adres e-mail: promocja@radziejow.pl

 

W załączniku:
Regulamin FIO 2017

 • autor: Małgorzata Patyk

» Program współpracy samorządu województwa kujawsko-pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2016

szczegółowe informacje na stronie:  www.radziejow.pl/694,aktualnosci.html

» DOFINANSOWANIE WKŁADU WŁASNEGO DO PROJEKTÓW FINANSOWANYCH Z FUNDUSZY ZEWNĘTRZNYCH

Uprzejmie informujemy, że w otwartym konkursie ofert nr 13/2015 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań Samorządu Województwa w 2015 r. pod nazwą DOFINANSOWANIE WKŁADU WŁASNEGO DO PROJEKTÓW FINANSOWANYCH Z FUNDUSZY ZEWNĘTRZNYCH - zwolniła się kwota środków w wysokości 4 500 zł. Zapraszamy do składania ofert.

Konkurs obejmuje wsparcie realizacji zadań publicznych Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego o znaczeniu regionalnym i ponadregionalnym, realizowanych z wykorzystaniem środków finansowych zewnętrznych w zakresie określonym w art. 4 ust. 1 pkt 1-32 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Oferty zawierające projekty o charakterze lokalnym, jako niezgodne z celami i założeniami konkursu, nie będą podlegały ocenie merytorycznej.

Aby ubiegać się o dofinansowanie w ramach Konkursu nr 13/2015, podmioty  muszą mieć przyznaną dotację z funduszy zewnętrznych lub być w trakcie ubiegania się o tą dotację (fundusze Unii Europejskiej oraz inne fundusze zagraniczne i krajowe, z wyłączeniem środków z budżetu samorządów – wojewódzkiego i lokalnych)

 

 • autor: nadesłane

» Kierunki wyboru projektów RPO 2014 - 2020

Zapraszamy do zapoznania się z Kierunkowymi zasadami dotyczącymi wyboru oraz dokonywania oceny projektów RPO WK-P 2014-2020 - do pobrania w załączniku. Zasady służą zapewnieniu wystandaryzowanego zestawu informacji dla instytucji, które na jakimkolwiek etapie uczestniczą w realizacji RPO WK-P w procesie wyboru, określania zakresu i celów projektów, elementów projektów, zgodnie z ustaleniami zawartymi w Umowie Partnerstwa 2014-2020, RPO WK-P 2014-2020 oraz wymaganiami KE.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony www.mojregion.eu/programowanie-2014-2020/menu-c/dokumenty.html - gdzie znajdują się pozostałe dokumenty.
 

» Powiatowy trzeci sektor planuje swoją przyszłość

Na spotkanie organizacji pozarządowych z powiatu radziejowskiego 17.06.2015,  przybyli przedstawiciele, niestety, tylko kilku organizacji.        W trakcie dyskusji uczestnicy spotkania ocenili swoje obecne działania         i zastanawiali się nad przyszłością NGO Szczególnie zainteresowała wszystkich wypowiedź dra. Marka Szuszmana, prezesa LGD „Razem dla Powiatu Radziejowskiego” ,  który przedstawił perspektywę działań             w różnych Programach, podał pozytywne przykłady skorzystania z różnych projektów np. edukacyjnych. Zachęcał NGO do udziału w konsultacjach społecznych projektu Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 (SzOOP), który zamieszczony jest na stronie: http://www.radziejow.pl/694,aktualnosci.html?tresc=15216

oraz    http://www.kujawsko-pomorskie.pl/

Prezes LGD zachęcał też do dalszego zgłaszania pomysłów organizacji do budowy Lokalnej Strategii Rozwoju. Wstępnie zgłoszono zapotrzebowanie na szkolenia i kursy dla osób starszych oraz  pomysł na  przeprowadzenie targów organizacji pozarządowych celem integracji organizacji i pokazania społeczeństwu zakresu ich działań.

                                                                                  Tekst: Alicja Górczyńska

                                                                                   Foto:  Justyna Zdobych

 

» Konsultacje SzOOP RPO W K-P 2014 - 2020

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 (SzOOP), dokumentu, który uszczegóławia zapisy RPO WK-P 2014-2020. Celem konsultacji jest zebranie opinii i uwag na temat zapisów zawartych w SzOOP oraz załącznikach 1, 2 i 7.

Aby zgłosić uwagi i przedstawić swoje opinie na temat projektu SZOOP, prosimy wypełnić formularz zgłaszania uwag. Wypełniony formularz prosimy przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres konsultacjerpo2014@kujawsko-pomorskie.pl. W tytule wiadomości prosimy wpisać „Konsultacje społeczne SzOOP”.

Uwagi do dokumentu należy zgłaszać do 30 czerwca 2015 roku.

W konsultacjach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, a w szczególności przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorców, partnerów społeczno-gospodarczych, administracji rządowej, organizacji pozarządowych i środowisk akademickich. Zgromadzone w wyniku konsultacji uwagi i propozycje zmian zostaną poddane analizie pod względem zgodności formalnej, a następnie – jeśli zostaną uznane za zasadne - zamieszczone            w SzOOP. Ostateczna wersja SzOOP po zatwierdzeniu przez Zarząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego zostanie zamieszczona na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko–Pomorskiego w Toruniu.

 • autor: nadesłane

» Zaproszenie

Powiatowa Rqada Organizacji Pozarządowych zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, działających na terenie powiatu radziejowskiego do sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radziejowie na spotkanie w dniu 17 czerwca 2015 r. o godz. 11.00.

Spotkanie dotyczy wymiany doświadczeń w dzałalności organizacj pozarządowych i przekazanie ich do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Alicja Górczyńska

Tomasz Sikorowski

» Zapraszamy na Forum Organizacji Pozarządowych

Organizowane z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego XVI Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbędzie się 24 czerwca w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu. Zapraszamy do zapisów!

 Forum jest miejscem corocznego spotkania organizacji pozarządowych, okazją do wymiany doświadczeń, omówienia aktualnych problemów kujawsko-pomorskiego sektora pozarządowego oraz skorzystania z wiedzy i doświadczenia zaproszonych gości. W programie przewidziano m.in. debatę przedstawicieli NGO i samorządu dotyczącą współpracy międzysektorowej.
Działacze pozarządowi będą również mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach tematycznych:

 • SzOP (Szczegółowy Opis Priorytetów) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko Pomorskiego w kontekście zadań dla NGO,
 • Co nam mogą dać rady działalności pożytku publicznego,
 • Jak współpracować dla budowy silnego sektora w regionie,
 • Public Relacions w NGO: budowanie wizerunku organizacji,
 • Jak współpracować z biznesem. 
  miejsce: Teatr Miejski w Inowrocławiu; ul. Plac Klasztorny 2
  termin: 24 czerwca, w godz. 10-17

  Forum organizują Stowarzyszenie Młode Dęby oraz Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok, wyłonione w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski.
   
  Zgłoszenia na forum należy przesyłać
 • drogą pocztową na adres STOWARZYSZENIE MŁODE DĘBY, Słaboszewko 9; 88-306 Dąbrowa, z dopiskiem: „ Forum 2015”
 • lub e-mailem na adres st_mlode_deby@vp.pl do 19 czerwca (oraz dostarczyć oryginał Karty Zgłoszenia w dniu Forum)

 Więcej informacji, formularze i regulamin tutaj  http://www.ngo.kujawsko-pomorskie.pl/xvi-forum-organizacji-pozarzadowych-----zapraszamy-do-inowroclawia,1047,l1.html
 
XVI Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest finansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Powyższe informacje znajdują się też w zakładce:

http://www.radziejow.pl/694,aktualnosci.html

 • autor: nadesłane

» XVI Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Gminy powiatu

Gmina Bytoń
Gmina Dobre
Gmina Osięciny
Gmina Radziejów
Gmina Topólka
Gmina Piotrków Kujawski
Miasto Radziejów
Województwo Kujawsko-Pomorskie

Stopka