Powiat Radziejowski

Data

11.03.2021

Imieniny

Benedykta, Edwina, Konstantego

Wyszukiwarka

Opcje wyszukiwania     

Odnośniki

Banery

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zobacz mapę powiatu
Związek Powiatów Polskich
Aplikacja Poznajcie Kujawy
Wspieraj lokalnie - program do rozliczeń PIT
Lokalna Grupa Działania
ŚDS
ZAZ

Nawigacja

Organizacje pozarządowe / Działalność PTS Piołunowianka /

BIP

Treść

» IV Powiatowe Zawody Wędkarskie

3 sierpnia 2014 w Smargline  odbyły się  IV Powiatowe Zawody  Wędkarskie , o Puchar PTS Piołunowanki   w zawodach  wzięli udział wędkarze naszego  powiatu.

Pierwsze miejsce zajął

Ryszard Stasiak  zdobył 3730 punktów

2)Marcin  Strzelecki 3550   punktów

3 Roman Staniszewski    2840  punktów

Nagrodę za największą rybę otrzymał  Ryszard Stasiak  3,08 kg.

Dalsze miejsca kolejno zajęli;

Sławomir Małkowski, Piotr Żywica, Józef  Żywica, Ryszard Staniszewski, Arkadiusz Bieganowski .

Pozostałym  zawodnikom  nie powiodło się, ale już 7 września także w Smarglinie,  pokażą  na co ich stać.

Sędzią był Dariusz Wajer, nagrody wręczył Roman Ganas do dziś lider tych zawodów.

» Drużynowy Turniej Wędkarski

W niedzielę 15 września odbył się ostatni w tym sezonie Drużynowy Turniej Wędkarski. Uczestniczyły w nim trzy drużyny: PZW ,,Policja'', PTS Piołunowianka i Stowarzyszenie,,Jestem i czuję się potrzebny w Bytoniu''. Razem 22 zawodników.

Turniej wygrał Sławomir Rogalski PZW

II Marcin Strzelecki  PTS

III Arkadiusz Bieganowski PZW

Dalsze miejsca zajęli Stefan Kardacz, Mariusz Woźniak, Wiktor Olejniczak, Roman Staniszewski, Rafał Kaniewski.  Pozostałym zawodnikom szczęście nie dopisało.

» Powiatowy Turniej Wędkarski

W niedzielę, 1 września w Smarglinie odbył się kolejny Powiatowy Turniej Wędkarski PTS Piołunowianka i PZW ,,Policja''. W zawodach uczestniczyło 23 zawodników. Najwięcej ryb złowił: Leszek Dąbrowski z PZW i tym samym zajął I miejsce. II miejsce przypadło Marcinowi Strzeleckiemu z  PTS, a III - Romanowi Ganasowi z  PZW. Największą rybę złowił Jerzy Stramowski  z PZW.

Na zakończenie turnieju był grill. W ten sposób PTS Piołunowianka zakończyła swój sezon imprez sportowych. Nowy sezon rozpocznie po nowym roku turniejem w tenisie stołowym. Już teraz zapraszamy!

» Turniej Strzelecki o Puchar wójta gminy Radziejów

25 sierpnia br. odbył się I Otwarty Turniej Strzelecki  o Puchar wójta gminy Radziejów. W turnieju uczestniczyło 22 zawodników z naszego powiatu.

 Pierwsze miejsce zdobył Kamil  Głowacki  z gminy Radziejów

2 - Mirosław Kowalski  z gminy Radziejów

3 - Sławomir Rogalski z gminy Bytoń

4 - Ewa Wajer z Miasta i Gminy Piotrków Kujawski

Kolejne miejsca: Dybowski Michał, Bieganowski Arkadiusz, Stasiak Ryszard, Staniszewski Ryszard, Staniszewski Roman, Wajer Dariusz, Wajer Jacek, Stężewski Dawid,  Czerniejewski Krzysztof, Waszak Stanisław, Śniadecki Tomasz, Kurtysiak Marek, Stramowski Mariusz, Olejniczak Bartłomiej, Rogacki Mirosław, Kępski Tomasz, Gralak Mirosław, Kardacz Stefan. 

Dla najlepszego strzelca z gminy Radziejów Wójt  ufundował Puchar, którego to otrzymał  Kowalski Mirosław. Puchary wręczał Wójt gminy Marek Szuszman. Po zakończeniu zawodów był grill.

Organizatorami imprezy byli PTS Piołunowianka  i GOK Czołowo.

» Turniej wędkarski

W niedzielę 4 lipca br., mimo burzowego poranka w Smarglinie odbył się kolejny wspólnie zaplanowany turniej wędkarski PTS Piołunowianka i PZW Policja. Tym razem organizatorem był PZW. W turnieju uczestniczyło 20 zawodników z powiatu radziejowskiego.

Pierwsze miejsce zdobył: Sławomir Rogalski – PZW,

II  - Ryszard Stasiak – PTS,

III -  Stefan  Kardacz – PZW,

IV - Ryszard Staniszewski.

Największą rybę złowił: Arkadiusz Bieganowski

Dalsze miejsca:  V - Marcin Strzelecki, VI - Mariusz Woźniak, VII - Leszek Dąbrowski, VIII - Longin Rogacki, IX -  Piotr Michalski,  X - Roman Ganas,  XI - Sławomir Makowski, XII - Jan Sobkowiak, XIII - Piotr Żywica.

  • autor: Longin Rogacki

» Powiatowy Turniej Strzelecki

W niedzielę, 30 czerwca w Piołunowie odbył się Powiatowy Turniej Strzelecki o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu. Uczestniczyło w nim 14 zawodników z powiatu radziejowskiego.

I miejsce zdobył - Rafał Stasiak  z Osięcin, II - Łukasz Rogacki z Piołunowa, III - Sławomir  Małkowski również z Piołunowa.
Dalsze miejsca zajęli: Roman Staniszewski, Łukasz Szczerbiak, Janusz Krysiak, Artur Rogacki, Ryszard Stasiak, Bogdan Karpiński, Mariusz Szczebiak,  Ryszard Staniszewski,  Jerzy Rogacki.

W imieniu Przewodniczącego Rady Powiatu Puchary wręczył przedstawiciel Urzędu Gminy Radziejów Józef Jędrzejewski. Ponadto Wójt Gminy Radziejów ufundował Puchar dla najlepszego strzelca z gminy Radziejów, otrzymał go Łukasz Rogacki z Piołunowa. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia Bogdan Karpiński.

  • autor: Longin Rogacki

» Informacja PTS Piołunowianka

16 czerwca w Smarglinie nad jeziorem odbył się Powiatowy Turniej wędkarski  o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu. Uczestniczyło 14 zawodników z naszego powiatu. W systemie dowolnym (spławik grunt).

Pierwsze miejsce zdobył Dawid Mańkowski,

Drugie Marcin Strzelecki,

Trzecie Sławomir Małkowski.

Największą rybę złowił, Longin Rogacki.

W imieniu Przewodniczącego Rady Powiatu puchary wręczył organizator Longin Rogacki

Dalsze miejsca zajęli: Mariusz Woźniak, Roman Ryszard Stasiak, Longin Rogacki,  Piotr Żywica, Grzegorz Malczewski, Rafał Kaniewski, Roman Staniszewski, Ryszard  Staniszewski, Józef Żywica, Jacek Nawrocki, Adrian Kotas.

Informujemy, że 30 czerwca odbędzie się Powiatowy Turniej strzelecki o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu w Piołunowie.

13/14 lipca  także w Smargline odbędzie się Powiatowy Turniej Wędkarski (Maraton nocny)   organizowany przez PTS Piołunowianka z udziałem PZW przy KPP w Radziejowie. Od godz. 20:00 do 6:00 dnia następnego.

21 czerwca w Osięcinach odbędzie się Powiatowy Turniej Plażówki. Wszystkie imprezy organizowane są dla mieszkańców wsi powiatu radziejowskiego.

Zgłoszenia tylko na  www pfotoblog.pl/longin 

 

  • autor: Longin Rogacki

» Turniej wędkarski

19 maja w Smarglinie odbył się Powiatowy Turniej wędkarski o Puchar Starosty Radziejowskiego.

Uczestniczyło 30 zawodników z naszego powiatu. W drużynie Piołunowianki  startowało 18 zawodników, w drużynie  PZW przy Komendzie Powiatowej w Radziejowie  12 zawodników.

Pierwsze miejsce zdobył Marcin Strzelecki  - Piołunowianka.

Drugie Piotr Michalski - PZW w Radziejowie

Trzecie Sławonir Małkowski  - Piołunowianka

Największą rybę złowił  Dawid Mańkowski - Piołunowianka.

W imieniu Starosty Puchary wręczył organizator imprezy Longin Rogacki

W czerwcu także w Smargline odbędzie się podobny turniej organizowany przez PZW w Radziejowie. Drużyna Piołunowianki weźmie w nim udział.

  • autor: Longin Rogacki

» Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego

W Dobrem 14 kwietnia 3013 r.  odbył się Powiatowy Turniej w tenisie stołowym o Puchar Starosty Radziejowskiego dla tenisistów wiejskich naszego powiatu. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym.

Zwyciężył: Robert Kapeliński - Osięciny

2 miejsce - Jacek Pulczyński - Byczyna

3 miejsce - Jarosław Pulczyński - Byczyna

4 miejsce - Adrian Zalewski - Czołpin

Dalsze miejsca zajęli kolejno:  Daniel Krychowiak,  Mateusz Juszczyński, Patryk  Rumaniec, Łukasz Niespodziński.

W imieniu Starosty Puchary wręczył Wójt Gminy Dobre Stefan Śpibida. Ponad to Wójt dla najlepszego zawodnika z gminy Dobre ufundował  Puchar. Otrzymał go Jacek Pulczyński.

Dziękujemy Dyrektorowi Gimnazjum w Dobrem, Panu Wisławowi Bogdańskiemu za umożliwienie organizacji tej imprezy.

Turniej  organizowany był przez PTS "Piołunowianka"

  • autor: Longin Rogacki

» Zawody wędkarskie

          21 października w Smarglinie odbyły się Powiatowe Zawody Wędkarskie. Mimo silnej mgły uczestniczyło w nich 32 wędkarzy z naszego powiatu. Z zaproszenia skorzystał PZW przy Komendzie Powiatowej Policji w Radziejowie. Wspólnie postanowiliśmy, że w przyszłym sezonie będziemy wspólnie organizować takie imprezy.
Zwody wygrał: Ganas Roman uzyskał 3120 punktów, on także złowił największą rybę i otrzymał za nią statuetkę ufundowaną przez radnego gm Dobre, Jarosława Kaczorowskiego.
2 miejscezajął - Marcin Strzelecki 2620 (były to prawdziwe płotki ponad 60) nie nudził się
3 - Ryszard Stasiak
4 - Przemysław Rogacki
5 - Włodzimierz Kowalski
6 - Ryszard Staniszewski
7 - Stefan Kardacz, Dariusz Wajder
8 - Piotr Włodarski
9 - Brall Robert ,Leszek Płaczkowski
10 - Dawid Mańkowski
11 - Marek Olszewski
12 - Sławomir Małkowski, Marcin Pacanowski, Karol Sobieraj i Mariusz Woźniak
Piętnastu wędkarzy tym razem miało pecha.
Nagrody wręczył Jerzy Rogacki
Organizatorem imprezy była PTS Piołunowianka.

  • autor: Longin Rogacki

» Nocne zwody wędkarskie

         Z 18 na 19 sierpnia br. w Piołunowie odbyły się Nocne Zwody Wędkarskie o Puchar Prezesa PTS Piołunowianka. Uczestniczyło w nich 22 zawodników z powiatu radziejowskiego. Zawody przebiegały we wspaniałej atmosferze, mieszkańcy byli zachwyceni niezwykłym widokiem kolorowych świecących spławików.
        Zwycięzcą tegorocznych zawodów został Dawid Mańkowski z Przysieka, II miejsce zajął Józef Żywica z Krotoszyna, III - Adrian Kotas z Bodzanowa .
W zawodach brali również udział: Roman Staniszewski, Mariusz Staniszewski, Przemysław Rogacki, Damian Stokwisz, Przemek Spychalski, Krystian Stępień, Mariusz Wożniak, Patryk Szczerbiak, Karol Sobieraj, Marcin Strzelecki, Stanisław Żywica, Ryszard Staniszewski, Dariusz Stępień, Kamil Sobucki, Piotr Żywica, Łukasz Rogacki, Sławomir Małkowski, Grzegorz Malczewski, Józef Żywica, Adam Żywica.
        Następne nocne zwody już za rok...zapraszamy!

 

» Turniej strzelecki w Piołunowie

        W Piołunowie 12 sierpnia odbył się Powiatowy Indywidualny Turniej Strzelecki z Wiatrówki, zorganizowany przez PTS Piłunowianka. Uczestniczyło 11 zawodników z powiatu radziejowskiego. Zwyciężył Sławomir Małkowski z Piołunowa zdobywając 57 punktów na 60 możliwych.

Kolejne miejsca zajęli:

2 - Rafał Kaniewski Piołunowo, 53 punkty

3 - Józef Żywica Żakowice, 50 punktów

4 - Piotr Żywica, 50 punktów

5 - Łukasz Rogacki, 48 punktów

6 - Ryszard Staniszewski, 40 punktów

7 - Roman Staniszewski, 40 punktów

8 - Longin Rogacki, 37 punktów

9 - Kamil Sobucki, 36 punktów

10 -  Mariusz Staniszewsk,i 36 punktów

11 - Darek Tatar, 11 punktów

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia z uprawnieniami Bogdan Karpiński. Po zakończeniu zawodów był wspólny grill.

Podobny turniej odbędzie się 9 września także w Piołunowie.

» Informacja PTS Piołunowianka

Po raz trzeci w Piołunowie odbył się turniej wędkarski tym razem o Puchar Wójta Gminy Radziejów.

Turniej wygrał: Sławomir Małkowski

2) Ryszard Staniszewski

3) Piotr Żywica

4) Łukasz Rogacki

5) Roman Staniszewski

6) Kamil Sobucki

7) Arkadiusz Rosiński, Mariusz Staniszewski, Patryk Szczerbiak.

Puchary i upominki wręczyła pani Arleta Brochocka Sekretarz Gminy Radziejów
Dziękujemy Gminnej Komisji  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radziejowie za pomoc w organizacji imprezy
Jeszcze w sierpniu odbędzie się 18/19 nocny Turniej Powiatowy dla wędkarzy wiejskich
 

» PTS "Piołunowianka" informuje!

W Piołunowie 20  maja  na odnowionym przez PTS ,,Piołunowianka’’ stawie odbyły się I Powiatowe Zawody Wędkarskie dla mieszkańców wsi radziejowskiej nie zrzeszonej w związkach wędkarskich. Zgłosiło się 20  zawodników z naszego powiatu. Zawody wygrał   Józef Żywica  z Krotoszyna gm. Osięciny.

II miejsce Dawid Mańkowski z Przysieka  gm. Dobre

III miejsce Karol Sobieraj z Latkowa gm. Osięciny.

IV Ewelina Rogacka z Płowiec gm. Radziejów. Ewelina jako jedyna  uczestniczka otrzymała Puchar pamiątkowy od organizatorów.

Dalsze miejsca zajęli:

V Krystian  Stępień

VI Piotr Żywica

VII Adrian Szklarski

VIII Sławomir Małkowski

IX Patryk Szczerbiak

X Roman i Mariusz Staniszewski, Paliwoda Artur, Ryszard Staniszewski Woźniak Mariusz.

Impreza  odniosła sukces organizacyjny. Liczba zawodników została ograniczona do 20 ponieważ więcej nie zmieściłoby się przy stawie. W związku z tym potrzebna jest dalsza rekultywacja stawu Na zakończenie Prezes „Piołunowianki” podziękował uczestnikom za dobrą zabawę oraz uczestnictwo w zawodach i zaprosił na podobny Turniej o Puchar Wójta jeszcze w czerwcu. Zaproszenie zostało przyjęte z zadowoleniem. Składamy również podziękowania dla sędziego Ryszarda Stasiaka.
 

Gminy powiatu

Gmina Bytoń
Gmina Dobre
Gmina Osięciny
Gmina Radziejów
Gmina Topólka
Gmina Piotrków Kujawski
Miasto Radziejów
Województwo Kujawsko-Pomorskie

Stopka